Foto: Stefan Engl, www.bayerwaldnatur.de

peší túry kolem geisskopfu

Túru kolem Geißkopfu si bez výhrady užije každý.Nehledě na to, zda jste si dali za cíl navštívit pozůstatky opuštěné vesnice Oberbreitenau, objevit nedaleké vrchoviště, či si jen tak užít výhled z rozhledny na vrcholu Geißkopfu. Dobře značené turistické trasy a místní lesní cesty vám výstup skvěle usnadní. A pokud by to i tak mělo být pro vás namáhavé, snadno na Geißkopf (1097 m) vyjedete lanovkou.

Horní stanice na Geißkopfu je ideálním výchozím bodem pro výšlapy na sousední hory jako jsou Breitenauer, Dreitannen nebo Einödriegel, odkud se můžete kochat  výhledem přes údolí Dunaje, Isary až k Alpám či na hory Bavorského lesa.

wanderer 5

Landshuter Haus

Turistika v okolí chaty Landshuter Haus: v zimě i v létě se sem dostanete bez větší námahy, a to pěšky i na kolech. Jedná se o zdejší oblíbený výletní cíl. Z Geißkopfu se sem dostanete pěšky za cca 20 minut. Otevřeno každý den!

Telefon: +49(0)9920/255

Sestavili jsme pro vás několik možných tras, jak se k chatě Landshuter Haus dostat:

Trasa 1: Ruselabsatz - Landshuter Haus: z průsmyku Ruselabsatz po turistické trase č. 4 kolem "Josefova buku" (Josefsbuche) až k "Dřevěné ruce" (Hölzerne Hand) - zdejšímu památnému místu. Odtud dále po turistické trase č. 2 k chatě Landshuter Haus. Zpět po turistické trase č. 3 na Breitenauer Riegel (1114 m) a kolem Dřevěné ruky zpátky na Ruselabsatz.

Předpokládaný čas: cca 1 3/4 Stunden
Länge: cca 6.5 km

Trasa 2: Loderhart - Landshuter Haus: Z domu Naturfreundehaus Loderhart k vyhlídce Kreuzfelsen. Doba pochodu cca 10 minut. Pokračovat po turistické trase č. 1 dál přes Geissriegel a dolů k Hubertově studánce (Hubertusbrunnen), odtud dál po turistické trase č. 17 až do chaty Landshuter Haus. Zpět po "sedmnáctce" přímo k domu Naturfreundehaus Loderhart.

Předpokládaný čas: cca 1 1/4 hodiny
Vzdálenost: cca 5.0 km

Trasa 3: Bischofsmais - Landshuter Haus: Z Bischofsmaisu po turistické trase č. 12 k Landshuter Haus. Na rozcestí k turistické trase č. 11 se nachází nová Degenhardova kaple (Degenhard Kapelle). Zpátky po turistické trase č. 10 do Hermannsriedu a po "České cestě" (Böhmweg) přes St. Hermann do Bischofsmaisu.

Předpokládaný čas: cca 1 1/2 hodiny
Vzdálenost: cca 6.0 km

Trasa 4: Habischried - Landshuter Haus: Z Habischriedu do Unterbreitenau. Odtud pěšky po turistické trase č. 4 až k Landshuter Haus, nebo sedačkovou lanovkou na Geißkopf a pak cca 20-ti minutovým pochodem k chatě Landshuter Haus (trasa není značená!). Zpět po turistické trase č. 4 přes Einödriegel do Unterbreitenau.

Předpokládaný čas: cca 1 Stunde
Vzdálenost: cca 4.0 km
zum Seitenanfang